Klimatyzator do ogrzewania domu

Wybór klimatyzatora zależy od kilku elementów: opcji montażowych, kubatury chłodzonej przestrzeni oraz funkcji dodatkowych. Klasyczne układy chłodzenia typu split wymagają ingerencji w elewację budynku. Należy znaleźć właściwe miejsce na jednostkę zewnętrzną oraz doprowadzić do pomieszczeń przewody z czynnikiem chłodzącym do zasilania jednostek pokojowych.

Zakładając na zewnątrz jednostkę zewnętrzną należy mieć na uwadze że poziom hałasu na granicy naszej posesji nie może nie może być większy niż 50dB. Należy przeliczyć dodatkowo wartości z karty katalogowej w zależności od odległości. Jednostki wewnętrzne klimatyzatora mogą być wykonane jako ścienne lub sufitowe.

Warto zobaczyć np.:Klimatyzator Saunier Duval grzewczo-chłodzący 6,45/6,45 kW. Moc chłodząca w dużej mierze wynika z kubatury pomieszczenia. Typowo przyjmuje się moce na poziomie około 100 W mocy chłodzącej na m2 pomieszczenia dla wysokości 2,7m. Ogromny wpływ ma także nasłonecznienie a tym samy okna. W lokalach użytkowanych prze grupy osób należy także uwzględnić ich ilość oraz moc na poziomie 120-200W od osoby w zależności od charakteru czynności.

Z opcji dodatkowych warto wybrać opcję grzania. Nowoczesne urządzenia w potrafią skutecznie dogrzewać pomieszczenie w okresach jesieni i wiosny a nawet w okresie zimowym. Koszt ogrzewania klimatyzatorem jest dwa razy niższy niż grzejnikami elektrycznymi.