Kotły Vailanta z buforem na ciepłą wodę i regulatorem – kwadratowa siła grzania

Zestaw pieca kondensacyjnego producenta Vaillant ecoTec 23kW z kwadratowym buforem na ciepła wodę 100l i regulatorem calorMatic 450 to pełne źródło grzania i podgrzewania wody dla pojedynczego obiegu grzewczego. Wymiennikiem może być zespół kaloryferów albo podłogówka. Tak zestawiony zestaw pozwala na dostarczenie ciepła dla apartamentu o powierzchni nawet 250 m2 i ciepłej wody użytkowej dla 2-3 osób.
Z kolei zestaw zestawiony z kotła Vaillat ecoTec 23kW, kwadratowego bufora o pojemności 100l i regulatora calorMatic 470 wraz z modułem VR61 i czujnikiem VR10 stanowi pełen pakiet do zagwarantowania c.w.u. i ogrzewania zbudowanego z dwóch oddzielnych układów grzewczych. układy mogą być na przykład składające się z grzejników i podłogowe. Taki pakiet gwarantuje wystarczającą ilość ciepła dla lokali i domów do 250m2. Wielkość bufora zapewnia c.w.u do paru miejsc odbioru równocześnie dla nawet 2-3 osób.
System kondensacji pieców zwiększa ich skuteczność i gwarantuje oszczędności w ogrzewaniu. Piec ma wyższą skuteczność przy 30% obciążeniu otrzymuje 108%. Funkcja Aqua Kondens System (ASK) pozwala na zastosowanie procesu kondensacji również w trybie przygotowania ciepłej wody co daje kolejne oszczędności. Dodatkową korzyścią jest funkcja dopasowania do innego parametru paliwa poprzez przeregulowanie pieca. Kotły maja wbudowaną dwustopniową pompę sterowaną elektronicznie, odpowietrznik, naczynie wzbiorcze i zawór bezpieczeństwa.
Bufor stojący Biawar Quattro, użyty w pakietach, ma pojemność 100l i dużą klasę oszczędności energetycznej A ze utratą postojową tylko 32,08 W/dobę. Nietypowy kwadratoway kształt uzupełnia formę pieca.
Regulatory programowalne w trybie tygodniowym użyte w obu pakietach to calorMatic z tym, że model 450 kieruje pojedynczym układem grzewczym i obiegiem c.w.u, a 470 wraz z modułem VR61- podwójnymi układami grzewczymi.
Tak zbudowane pakiety to wysoka jakość gwarantowana przez liderów z branży techniki grzewczej w wyjątkowej cenie, nie występującej w żadnej innej ofercie.