Grzejniki płytowe

Grzejniki pokojowe to typowe wykorzystywane rodzaje w domowym ogrzewaniu wodnym. Urozmaicony wachlarz rozmiarów i typów podłączeń umożliwia dostosowanie do wszelakiego rozwiązania. Kaloryfery pokojowe mogą występować w wersji montowanej poziomo jak i pionowej. Wysokości grzejników montowanych poziomo wahają się od 70 mm do 900 mm. Szerokości od 400 do 3000 mm. Występują one w wersji z przyłączem z boku lub dolnym. Rozstaw przyłączenia bocznego to konsekwencja różnicy całościowej wysokości grzejnika po odjęciu 5 cm. Rozstaw jest ważnym czynnikiem przy doborze kaloryfera na modernizowane instalacje grzejne. Złe dostosowanie podłączenia wiąże się z ponad planowanymi zmianami. Uniwersalność modeli umożliwia podłączenie zarówno z prawej jak i z lewej strony. Kaloryfery z podłączeniem dolnym mają większą możliwość przyłączenia. Standard określa podłączenie dolne zlokalizowane od spodu kaloryfera pokojowego w odległości 8 cm od rantu. Opcjonalnie grzejnik posiada dodatkowo 4 króćce do przyłączenia z boku. Grzejniki pokojowe są uniwersalne i można je obracać tylko odmiana jedno-płytowa wymaga sprecyzowanie strony przyłączenia od dołu. Normę określa przyłączenie z prawej stronie. W zestawie z grzejnikiem płytowym dodawane są zaślepki, odpowietrzniki i zawieszenia.

W dodatku grzejniki płytowe z podłączeniem od spodu mają fabrycznie zamontowane wkładki termostatyczne. Siła grzejnika w obrębie pojedynczego rozmiaru wzrasta dodając dodatkową płytę grzejna, zwiększa się wówczas kaloryfera grubość. Grzejniki montowane poziomo produkowane są w wersji premium dodana płyta z przodu i nie ma przeszkód by oczekiwać ich w różnych kolorach. Grzejniki pokojowe dekoracyjne nie są wielofunkcyjne i stronę przyłączenia należy uzgodnić przed zakupem. Grzejniki płytowe pionowe, mogą mieć maksymalną wysokość nawet 2300mm a szerokość ich wynosi od 300 do 750mm.

 

 

Jak i w wersji poziomej, wydajność dodaje się zwiększając jego grubość. Grzejniki płytowe montowane pionowo mają przeważnie podłączenie od dołu pośrodku grzejnika, ale istnieje funkcja podłączenia go na skraju kaloryfera. Tak, jak i w alternatywnych wersjach jest możliwość zamówić grzejnik w bogatej ofercie barwnej oferujące zwykłe, metaliczne czy też strukturalne kolory.
Grzejniki pokojowe pokojowe montowane poziomo i montowane w pionie z uwagi na swoją dobitną rozpiętość wymiarów i kształtów zadowolą wymogi najbardziej kapryśnego konsumenta.

zdjecie_grzejnika_Purmo_PLAN