Maty grzejne pod kafelki

Któż z nas stąpając gołą stopą na terakocie nie narzekał na wrażenie chłodu.

Jakże przyjemnie by było wstać i czuć komfort pod nogami.

Naturalnie, że istnieje owa możliwość. Trzeba jedynie przed ułożeniem płytek położyć matę grzejną. W owym celu można zamontować maty grzejne o mocy 100 lub 160 W/m2. O ile stosując moc 100 W/m2 powinniśmy liczyć na komfort pod nogami o tyle przy użyciu maty o mocy 160W/m2 komfort jest większy. Maty grzewcze Elektra występują w krążkach o szerokości 0,5m. modele o mocy 100W/m2 mają maksymalną długość 24m, co daje 12m2 powierzchni. W wersji mat 160W długość ta wynosi 20m czyli 10m2 powierzchni. Obie wersje mat grzewczych mogą być produkowane zarówno jednostronnie jak i dwustronnie zasilane. W pakietach istnieje możliwość je dostać także z programowalnym, tygodniowym sterownikiem cyfrowym. Regulator ten umożliwi na dokładne ustawienie czasu dnia w jakich mata grzewcza ma właściwie działać.

W kompletach mat ze sterownikami dostarczana jest także puszka podtynkowa do sterownika, kablowy sensor temperatury i kawałek rury peszel do włożenia sensora temperatury posadzki.

Przed montażem powinno się skrzętnie obliczyć istotny metraż. Mat grzejnych nie instalujemy pod elementami na stale zabudowanymi (szafki stojące, prysznic, pralka, zmywarka), można je natomiast zainstalować bezpośrednio pod prysznicem w wersji bez brodzika. Dla łatwiejszego wykonania trzeba narysować w skali układ miejsca razem ze istotnymi szczegółami na stale zabudowanymi, a później rozplanować ułożenie maty grzewczej.